Ιταλία - University of Basilicata

28/09/2012
Αυτόματη ανανέωση
Σ. Μανωλιάδου Τηλ:2310 99 5307

Καθ. Χ. Μπαμπατζιμόπουλος (Γεωπονική Σχολή)

Γεωπονίας
Πολιτικών Μηχανικών

Συμφωνία Επιστημονικής Συνεργασίας χωρίς οικονομικές επιβαρύνσεις. Ανταλλαγή μελών ΔΕΠ και φοιτητών.
Μάρτιος 2017: Υπογραφή:

A) Συμπληρωματικού πρωτοκόλλου επιστημονικής συνεργασίας. Αφορά εξειδικευμένη ερευνητική συνεργασία σε γνωστικά αντικείμενα των Τμημάτων Γεωλογίας & Πολιτικών Μηχανικών που λειτουργούν στα δύο  Πανεπιστήμια με επιπλέον το ΤΕΙ Κρήτης και συγκεκριμένα το Τμ. Μηχανικών Φυσικών Πόρων & Περιβάλλοντος. Οι δράσεις που θα αναπτυχθούν δεν θα έχουν οικονομική επιβάρυνση για το ΑΠΘ.

Β) Πρωτόκολο που προβλέπει ανταλλαγή έως 5 φοιτητών κατ'έτος από τα προαναφερόμενα Τμήματα, με απαλλαγή διδάκτρων και αναγνώριση των αποκτιθέντων κατά την διάρκεια των ανταλλαγών ECTS  credits.Οι φοιτητές θα οφείλουν να καλύψουν εξ ιδίων τα οδοιπορικά έξοδα, την διαμονή, την διατροφή & τα λοιπά έξοδα διαβίωσης.