Τετραμελής αντιπροσωπεία με επικεφαλής τον Πρόεδρο του Jeonbuk National University της Ν. Κορέας, Dr. O-Bong YANG, τον Αναπληρωτή Αντιπρύτανη Διεθνών Σχέσεων, Prof. Seong-Yong PARK, τον Αντιπρύτανη Ακαδημαϊκών Θεμάτων, Prof. Dong-Heon LEE και τον Συντονιστή του Γραφείου Διεθνών Σχέσεων Mr. HyoJae LEE, επισκέφτηκαν το ΑΠΘ στις 17.9.2024.

Συναντήθηκαν με τους Προέδρους των Τμημάτων: Δασολογίας και Φυσικού Περιβάλλοντος, Πολιτικών Μηχανικών, Αρχιτεκτόνων Μηχανικών, Αγρονόμων και Τοπογράφων Μηχανικών, Μηχανολόγων Μηχανικών και Επιτροπής Εποπτείας του Σχολείου της Νέας Ελληνικής Γλώσσας.

Θέμα της συνάντησης ήταν η συζήτηση για την υλοποίηση κοινών προγραμμάτων ανάμεσα στα 2 Ιδρύματα  στα επιστημονικά αντικείμενα των συμμετεχόντων.