Τριμελής αντιπροσωπεία με επικεφαλής τον Αναπληρωτή Πρόεδρο του The Education University of Hong Kong (EDUHK), Prof. Sing Kai Lo, την Senior Executive Dr. Wang Yi Fei, και την Ms. Xie Jingyi, Office of Assoc. Vice President, επισκέφτηκαν το ΑΠΘ στις 3.9.2024.

Συναντήθηκαν με τον Αντιπρύτανη Ακαδημαϊκών Υποθέσεων, Δια Βίου Μάθησης, Διεθνών Σχέσεων και Εξωστρέφειας, Καθηγητή Γεώργιο Τζέτζη και τον Διευθυντή του Εργαστηρίου Λογισμικού και Διαδραστικών Τεχνολογιών, Τμήμα Πληροφορικής, Καθηγ. κ. Θρασύβουλο  Τσιάτσο, και είχαν την ευκαιρία να συζητήσουν για την επέκταση της ήδη γόνιμης Συμφωνίας Επιστημονικής Συνεργασίας των δύο πανεπιστημίων σε ένα πρόγραμμα διπλού πτυχίου.